ARAGONİT / ARAGONİTE


Önleyici ve iyileştirici nitelikte yaklaşık 60 farklı problem için yararı bulunmaktadır.

Yararlarından birkaçı:

      Disiplin eksikliğini giderir, kişinin kendisini denetlemesine yardım eder.
    Kişisel gelişme ve durgunluğun / durağanlığın aşılması için yararlıdır.  Ağrıları ve soğuk algınlığını giderir.
      Birdenbire ortaya çıkan sinirlilik (öfke) karşısında sükunet verir.  Kalsiyumu emilimini düzenler, dengeler, fazlalığı dışarı atar, azalmışsa yeniden tamamlar.  İletişim yeteneğini artırır.
Bu taşlar duygusal bedenin dengelenmesi ve şifalanması için güçlü yardımcılardır. Geçmişte duygusal izlerle ilgili borç alarak tutunduğunuz gerilimlerde ve yorucu olaylarda dingin merkezi korumanıza destek olabilir. Bu güzel ve eşşiz kristal kümeleri ile meditasyon yaparak bu yaşamınızda unuttuğunuz olayları ve geçmiş yaşam deneyimlerinizi görerek iç gözünüzü açabilirsiniz. Eski acıların deneyimleri canlanırken bazı hatıralar yeniden oluşabilir. Ancak bu tür birikimler vücuttan ve aurik alandan temizlendiğinde, Aragonite Yıldız Kümeleri, ruhun gelişimi için faydalı bilgileri kurtararak, kişinin ruhsal tarihinin arşivini gezebileceği keşfi, gerçek bir maceraya dönüştürür. Bu taşlar kişinin enerji alanı ya da onu engelleyen başka birinin alanıyla olan dengesizliğin bilinçli farkındalığına yardımcı olabilir. Kristal işçiler için vucudu düzenlemede güçlü tanı araçlarıdırlar. Bir Aragonite Yıldız Kümesini takmak kişinin duygusal güç ve güven bir duygusunun gelişmesine, başkaları için şefkat ve derinlerden aşkın fışkırdığı bir “yıldız insana” dönüşmeye imkan verir. Bu kristaller için özellikle kendinizin veya başkalarının şifa çalışmaları söz konusu olduğunda, sık sık (haftada bir) temizleme (akan su ile veya adaçayı dumanında) önerilir. Onlar acı ve korkuyu bırakmak ve dünyaya daha çok sevgiyi getirmek için harika araçlardır. Aragonit hoş bir sıcak hissi verir. Bu taş titreşimi yükseltir. Problemlerin çözümünü daha kolay hale getirmeye izin vererek tüm açılardan probleme bakabilmenizi sağlar. Kristaller ailesinde az bilinmesine rağmen dünyamızda bizlere hediye sayılabilir.

Ruhsal :

Aragonite Yıldız kümeleri aurik alanı aktive ederek çakra ve meridyenleri temizlemeyi kolaylaştırır. Onlar yüksek amaçları keşfetmenizde birer yardımcı olabilirler. Bir’in enerjisinin kelimeler, sanat ya da başka iletişim kanalları ile ifade edilmesine teşvik ederler.

Duygusal :

Aragonite Yıldız, duygusal gelişim ve kendi kendini şifalandırma çalışmalarında yardımcı olur. Kişinin kalbi ile merkezli bir sakinlik bulmasına yardım ederler. Onlar eski yaraların egodaki birikimlerini ya da duygusal dramlara bağlılığı serbest bırakmaya yardım ederler. Aragonite Yıldızları evrenin birincil gücüyle farkındalığa ve sadece gerçekten aşk duygusu ile hizalanmayı anlamamıza yardım ederler.

Olumlamalar :

Duygusal bedenimi şifalandırırken kendi içimde denge ve uyum yaratıyorum.

Çakralar :

Özellikle Sakral ve üçüncü göz olmak üzere hepsi.

Faydaları :

Saç dökülmesi, deri ve ateşlenmeler. Ağrı, omurga, kalsiyum eksikliği, kırık kemikler, seyirmeler ve kekelemeler.

Fiziksel Özellikleri :

Kalsiyum Karbonat olan taşın kimyasal formülü CaCO3 ‘tür. %40′ı Kalsiyum, %12′si karbon, %48′i oksijenden oluşur. Temiz kristal aragonit prizmalardan oluşur. Radyoaktif değildir. Kalsitin çoklu bir formudur. Yani aynı özellikler gösteren farklı yüzeyleri vardır. Yapısı, köşelerinde birer oksijen atomu bulunan bir üçgenin ve merkezindeki karbon atomu şeklindedir. Sertlik derecesi 3,5-4 civarıdır. Renkleri şeffaf beyaz ve diğer renkler olabilir.

Sembolü oldoğu husus: Fiziksel denge
Rengi: BEYAZ, RENKSİZ, GÖLGELİ GÖRÜNÜMLÜ OLMAK ÜZERE KIRMIZIMSI, PEMBE, SARI, PORTAKAL, KAHVERENGİ, AÇIK YEŞİL VEYA AÇIK MAVİ, GRİ, SARIMSI BEYAZ, MENEKŞE MORU

Hiç yorum yok:

GÜNÜN TAŞI: SİGULİT

Sugilit kristali, kişinin hem fiziksel hem de ruhsal yönden yeniden doğmasını sağlar. Tanrısal sevginin ve bilgeliğin taşıdır. İç dünyanızda tanrısallığı keşfederek güven ve cesaretle dolar, derin bir ruhsal saflığa ulaşarak daha önce yaşamadıklarınızı keşfedersiniz. Bunun ardından ise teslimiyet gelir.

Detaylı bilgi: http://goo.gl/kbWwEv