QR Code


QR KOD NEDİR?
QR elbette bir kısaltma: Çabuk Tepki (Quick Response)kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. Akıllı mobil cihazınız varsa QR sizi ilgilendiriyor diyebilirim. Mobil cihazların kameralarından okutulabilen özel bir barkod türü olarak kısaca açıklanabilir. Bu kod genellikle kare ve beyaz fon üzerindeki siyah motiflerden oluşuyor. Kaydedilen görsel, çözümlenerek kullanıcıyı internet adresine, e-mail adresine, telefon numarasına, iletişim bilgilerine, SMS veya MMS’ye veya coğrafi konum bilgisine yönlendiriyor.
Yapacağınız şey mobil cihazınıza ekleyeceğiniz bir QR kod okuyucusu. QR kod yaygın olarak basılı yayınlarda kullanılıyor. Örneğin degilerde sık sık internet içeriklere ulaşılmasını sağlamak için by QR kodları görebiliyorsunuz.
Mobil cihaz QR kodu nasıl okuyor? Çok basit market kasasında satın aldığınız ürünün barkodu nasıl okutuluyorsa bu da aynı mantıkla yapılıyor. Cihazınızın kamerası da bu kodu o şekilde tarayarak içeriğe ulaşılmasını sağlıyor.

İşte size Android ve IOS cihazlar için birkaç uygulama linki:
Android için QR kod okuyucu:

IOS için QR kod okuyucu:

Hiç yorum yok:

GÜNÜN TAŞI: SİGULİT

Sugilit kristali, kişinin hem fiziksel hem de ruhsal yönden yeniden doğmasını sağlar. Tanrısal sevginin ve bilgeliğin taşıdır. İç dünyanızda tanrısallığı keşfederek güven ve cesaretle dolar, derin bir ruhsal saflığa ulaşarak daha önce yaşamadıklarınızı keşfedersiniz. Bunun ardından ise teslimiyet gelir.

Detaylı bilgi: http://goo.gl/kbWwEv

Sitenize-Bloğunuza bedava hit