TAŞLARLA GELEN ŞİFA

Metabolik faaliyetleri düzenlediği, şarta bağlı olmadan sevgi, cesaret ve şans verdiği, kolesterolü dengelediği ve çok sayıda fayda sağladığı öne sürülen şifalı taşlara kadınlar yoğun ilgi göstermeye başladı.

Kadınlar, imitasyon, cam, bujiteri ve plastik takıların yerine artık göz alıcı renklerle vitrinleri süsleyen ve sağlık açısından çok sayıda faydası olduğu bildirilen akuamarin, akik, amazonit, kehribar (para taşı), firuze, malakit ve turkuaz gibi taşları tercih ediyor.

Şifalı olduğu belirtilen taşların sokak aralarındaki seyyar tezgahlarda fiyatı 5 liraya kadar düşerken, kehribar ise yüksek fiyatıyla dikkat çekiyor. Ruhsal sağlığı koruduğu, melankolik ruh halini önlediği, negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirdiği iddia edilen kehribarın 14 milimetrelik taşlardan oluşan 33'lük tespih fiyatı 4 bin 500 dolara kadar çıkıyor. Kehribarın 925 ayar gümüş kolyesi 500, bir adet tek taş fiyatı ise 450 liradan satılıyor.

Konya'da yaklaşık 15 yıldır takı işiyle uğraşan Selman Şahin,  yaptığı açıklamada, kolye ucu, bileklik, kolye ve tespih olarak tasarlanan şifalı taşların fiyatlarının 5 ile 7 bin lira arasında değiştiğini söyledi.

Daha önce imitasyon, cam, bujiteri ve plastik takıları çok sattıklarını ancak şimdilerde şifalı taşların fazla ilgi gördüğünü bildiren Şahin, bu taşların sağlık açısından önemli faydaları olduğunu öne sürdü.

Son yıllarda altın fiyatlarındaki artışın, takılara meraklı olan kadınları şifalı taşlara yönelttiğini ifade eden Şahin, şunları kaydetti:

''Çok farklı renklerde şifalı taş satıyoruz. Onlarca farklı tür ve renkte şifalı taş var. Her birinin sağlık açısından ayrı ayrı faydaları var. Bu faydalarının yanı sıra kadınları cezbeden renkler ve estetik de bu taşların ilgi görmesine neden oluyor. Özellikle genç kızlar şifalı taşlarla yapılan ürünlerden en fazla kolye ucuna ilgi gösteriyor. Şifalı taşlara olan ilginin gelecek yıllarda artarak süreceğini tahmin ediyorum.''

GÜNÜN TAŞI: SİGULİT

Sugilit kristali, kişinin hem fiziksel hem de ruhsal yönden yeniden doğmasını sağlar. Tanrısal sevginin ve bilgeliğin taşıdır. İç dünyanızda tanrısallığı keşfederek güven ve cesaretle dolar, derin bir ruhsal saflığa ulaşarak daha önce yaşamadıklarınızı keşfedersiniz. Bunun ardından ise teslimiyet gelir.

Detaylı bilgi: http://goo.gl/kbWwEv