MALAKİT

Radyasyonun etkilerinden korur. Nazara karşı etkilidir.Pankreası sağlıklı tutar. Dalağı, kalbi ve kan dolaşım sistemini sağlıklı ve işlevsel tutar.Kalbi ve kan dolaşım sistemini korur,kuvvetlendirir.Ağrıları gidermek amacıyla ağrıyan bölgenin üzerine koyularak kullanılır.Mide bulanması, araba ya da deniz tutması gibi durumlarda iyi gelir. Kişiyi korku, suçluluk, kendini kabullenmeme gibi olumsuz duyguların getirdiği sınırlamalardan kurtarır.

Malakit, Bakır Taşı veya Tavus kuşu Taşı diye adlandırılır. Işıltılı yeşil veya siyahımsı koyu yeşil rengindedir. Çizgi rengi soluk yeşildir.
 
Bedensel, ruhsal temizleyicilik ve dönüşüm sembolüdür.

Malakit bakır yataklarında oluşan bir çeşit mineraldir.Azurit,kuprit ve bakırla birlikte bulunur.Yarı saydamdır. Bazıları mat,bazıları ipeğimsi veya yabani parıltılıdır.

Kolay kırılan bir yapıya sahiptir.

Parlak (ışıltılı) yeşil veya koyu yeşildir.Helezon şeklinde değişik değişik tonlar taşır.

Beğenilen bir taş çeşididir. Kristal gibi parladığı da olur.Bir açık,bir koyu yeşilin üst üste bindiği Akik’e benzer bantlı bir görünüm de taşır.

Gerçek Malakit taşı,aşırı duygulanmalara karşı kırılgandır. Aşırı duygusal olanların sürekli kullanması sakıncalıdır.

 
YARARLARI:

*Bedensel ve ruhsal temizleyicidir.

*Yaydığı enerji koruyucu bir cila gibi bedeni kaplar, hücreleri yeniler, gençlik ve dirilik verir, yaşlanmayı geciktirir.

*Kişiye bilgilenme ve hoşgörü yeteneği verir.

*Fiziksel ağrıları, özellikle diş ağrısını,doğum sancılarını, romatizmaya bağlı ağrıları, eklem ağrılarını hafifletir veya ortadan kaldırır. Ağrıları dindirmek için taşla o bölgeye masaj yapılması daha iyi sonuç verir.

*Üstü örtülmüş olan eski rahatsızlıkları ve acıları,nedenini bilmediğimiz sıkıntıların kaynağını görebilmemiz için ortaya çıkarır, bunlarla mücadele etmemize yardım eder. Sıkıntılı ruhsal durumu neşe ve huzura dönüştürür, tam bir denge oluşturur. Bunun için “Arındırma,Temizlik Taşı” olarak da tanımlanır.

*Ruhsal enerjileri özümseyerek, ruhsal yetenekleri kuvvetlendirir.

*Gerilimli ruh halini ortadan kaldırır. Sakinleştirici etkisi uyku verir.

*Pankreas ve dalağı sağlıklı tutar.

*İş hayatında güvenilirliği ve iş ortakları arasında ki bağlılığı artırır.

*Kalbi ve kan dolaşım sistemini korur.

*Radyasyonun etkilerinden korur.

*Görünüşü ilk bakışları üzerine çektiğinden nazardan korur.

GÜNÜN TAŞI: SİGULİT

Sugilit kristali, kişinin hem fiziksel hem de ruhsal yönden yeniden doğmasını sağlar. Tanrısal sevginin ve bilgeliğin taşıdır. İç dünyanızda tanrısallığı keşfederek güven ve cesaretle dolar, derin bir ruhsal saflığa ulaşarak daha önce yaşamadıklarınızı keşfedersiniz. Bunun ardından ise teslimiyet gelir.

Detaylı bilgi: http://goo.gl/kbWwEv