MAVİ SPİNEL TAŞI / BLUE SPINEL

Blue spinel taşı hayal ve düşünme gücünü arttıran bir doğal taştır. Unutkanlığa karşı iyi gelir ve hafızanın güçlenmesine yardımcı olur. İç huzura ulaşmamıza ve sukunete kavuşmamıza yardımcı olur. Bedenin sağlıklı ve dinç olmasına yardımcı olur. Kanser hastalığına iyi geldiği söylenen bir taştır. Diş ve diş etlerinin sağlıklı kalmasını sağlayan ve çok faydası bulunan bir doğal taştır. Girişimcilik ruhunun artmasına yardımcı olur. Azim ve kararlılık duygusunu arttırır. Psikolojik olarak tokluk hissi vererek sağlıklı bir şekilde zayıflamamıza yardımcı olur. Çağımızın en önemli sorunlarından stres ve depresyona karşı çok faydalı bir taştır. Mavi spinel taşı omurga sağlığını koruyan çok faydalı bir doğal taştır. Seksüel heyecana karşı etkilidir sakinlik verir ve heyecanın kontrolünün sizde olmasına yardımcı olur. Vücuttaki hareketleri engelleyen kas ağrısı, kemik ağrısı ve buralarda oluşan hastalıklara karşı iyi gelen bir taştır. Aşırı endişe ve kaygılanmayı ortadan kaldıran bir doğal taştır.


Doğal taşların faydaları vardır. İnsanoğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektedir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçası mı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz.
Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil her türlü kullandığınız şifa kaynaklarını da aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız.
Ancak şunu da belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünkü hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek verecek olursak kanser tedavisi gören herkes kemo terapiye girer. Kanser hastarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkes kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktadır.

Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu zümrüt, inci ve mercan taşı taşlar rahman suresinde geçer rabbimiz nimetlerinden bahseder. Bir başka ayette de cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkese iyi gelecek sihirli bir değnek gibi herkesi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlar da çoktur.

Hiç yorum yok:

GÜNÜN TAŞI: SİGULİT

Sugilit kristali, kişinin hem fiziksel hem de ruhsal yönden yeniden doğmasını sağlar. Tanrısal sevginin ve bilgeliğin taşıdır. İç dünyanızda tanrısallığı keşfederek güven ve cesaretle dolar, derin bir ruhsal saflığa ulaşarak daha önce yaşamadıklarınızı keşfedersiniz. Bunun ardından ise teslimiyet gelir.

Detaylı bilgi: http://goo.gl/kbWwEv