DERDE DEVA TAŞLARLA SAĞLIKLI YAŞAM

Taşların, biz insanların bilmediği birçok gizli yönü vardır. Peki bu konuda uzmanlaşmış kişiler taşlar hakkında ne gibi tavsiyelerde bulunuyor?

Bu yazımızda şifalı taşlar ile ilgili bazı bilgilere kısaca değiniyoruz.

Düşük tansiyon rahatsızlığı olanlar, kırmızı akik taşı ile yapılmış yüzük ve kolyeler takabilirler. Tüm taşlar mineral içerir ve şifa verir. Yüksek tansiyon rahatsızlığı olan kişiler ise yeşim taşı alıp alın bölgesine masaj yapıp sürerek yüksek tansiyon rahatsızlığı tedavi edebilirler.

Migren gibi önemli bir rahatsızlığı olanlar malargit ve kaplan gözü taşı kullanabilirler.

Geceleri uyku sorunu çekenler ametist taşı veya ceraoit taşı kullanabilirler.

Diş ağrısı sorununuz varsa en etkili şifalı taş kesinlikle yeşim taşı olacaktır. Ağrıyan dişinize koyduğunuzda çok kısa sürede ağrıyı aldığını göreceksiniz

Taşlar vücutta ruh-fizik dengesini sağlıyor

Taşlarla ilgili pek çok şey duymuşuzdur. Doğada bulunan bazı taşların yıllardır insanların beden ve ruh sağlığına iyi geldiğine inanılıyor ve bu nedenle bu tür taşlar takı sektöründe oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Taşların hayatımızda ki önemi ve gerçekten şifalı olup olmadığına dair merak edilenleri uzmanlar cevaplandırdı…


Bu taşlardan bazılarının beden sağlığına bazılarının ise ruh sağlığına iyi geldiği bedeni ve ruhi problemlerin çözümüne yardımcı olduğuna inanılıyor. Özellikle insan bedenindeki negatif elektrik ve enerjiyi çekerek insanı rahatlattığına inanılan bu taşlar özellikle takı sektöründe oldukça tercih edilen madenler arasında yer alıyor.

Taşların insana nasıl bir faydası var?

Taşlar, insana yararı bakımından çok geniş bir yelpazeye sahip. Koruyucu hekimlikten tedavi edici hekimliğe kadar. Yine psikolojik rahatsızlıklardan fiziksel hastalıklara kadar.

En önemli yararı koruyucu hekimlik. Zira denge sağlayıcı. Ruhsal – fiziksel denge, sıvı – baz dengesi, minerallerin kendi arasındaki orantısal denge gibi. Ayrıca solunum, sindirim, boşaltım, ısı, bağışıklık, doku, hücre, iskelet gibi sistemlerin sağlıklı ve düzenli çalışmasına yardım ediyor. Salgı bezlerinin işlevlerini yerine getirmesinde de önemli.

Ayrıca bedensel veya ruhsal sağlığın bozulması halinde, tedaviye yardım edici fonksiyona sahipler. Bunu da vücut sistemlerini yeniden düzenleyerek, dengeleri yeniden kurarak yerine getiriyorlar.

Taşların yararı bilgisi, yeni bir bilgi mi?

Taşların şifa kaynağı olduğu bilgisi yeni bir bilgi değil. Belki de kadim (çok eski) bir bilgi. Yok olan medeniyetlerle birlikte bu bilgi de önemli ölçüde yitirildi. Ancak mukaddes kitaplarda, destanlarda, masallarda ve eski medeniyet kalıntılarında izleri kaldı. Bu bilginin yeniden yeşermesinin önündeki en önemli engellerden birinin de ilaç firmaları olduğuna inanıyorum. Diğer alternatif koruyucu ve tedavi edici doğal unsurların unutturulmasında olduğu gibi. Bitkiler, renkler, müzik bunlardan birkaçı.

Her taş, her hastalığa şifa mı?

Her taş, her hastalığa şifa değil: Bazen iki – üç, bazen de beş – altı taş aynı hastalığın önlenmesinde veya tedavisinde kullanılabilir. Bazı hallerde bunların birlikte kullanılması daha iyi sonuçlar veriyor. Ancak vücut kimyasıyla taşın kimyasının birbiriyle örtüşmesi daha iyi sonuç veriyor. Bu da kişinin burcuyla, taşın bu burçla ilişkisindeki uyumla doğru orantılı.

Hiç yorum yok:

GÜNÜN TAŞI: SİGULİT

Sugilit kristali, kişinin hem fiziksel hem de ruhsal yönden yeniden doğmasını sağlar. Tanrısal sevginin ve bilgeliğin taşıdır. İç dünyanızda tanrısallığı keşfederek güven ve cesaretle dolar, derin bir ruhsal saflığa ulaşarak daha önce yaşamadıklarınızı keşfedersiniz. Bunun ardından ise teslimiyet gelir.

Detaylı bilgi: http://goo.gl/kbWwEv